444 8 078      info@caliskanofis.com  
treng
Üye Olun       Üye Girişi

Blog

Son Yazılan Yorumlar
METİN SÖNMEZ
Başarılı ve bilgi verici bir yazı olmuş , takipteyim sizi
Gençler İçin Ofis Mobilyası
Ekleyen : Admin
Kategori : Ofiste Tasarım
Tarih : 14 Ocak , 2019

Masa başında uğraşarak çalışma hayatına başlamış gençler büro mobilyası seçimine özen göstersinler.

Sonrasında sadece uygun olmayan ofis mobilyası örneğin olmayan bir bilgisayar koltuğu yüzünden yıllarca sürecek bel ağrılarına tutulabilirler. İşverenler artık eskisinden çok daha fazla bu konuyu düşünebiliyor. Sadece kendi yönetici koltukları değil, çalışanların oturma yerleri de işyerlerinin demirbaş listelerine dahil oldu.

 

Genç Odalarındaki Durum

 

Her ne kadar eğitimciler çocukların çalışma odalarına bilgisayar konmasını tavsiye etmeseler de bugün pek çok gencin odasında bir bilgisayar var. Onun karşısında saatler geçiyor. Bu gençlerin odalarında büro mobilyası sınıfından olan bir bilgisayar koltuğunun olmasına lütfen ebeveynler olarak dikkat edin. Sosyal hayatın tehlikeye girmesi, göz bozulması, derslerin yapılmaması ve okul notlarında görülen düşüş gibi olumsuz sonuçlar yaratan “ekran başında boşa geçirilmiş saatler” hiç olmazsa çocuğunuzda bel ağrısına da neden olmasın. Çünkü kambur duruş giderek alışkanlığı olabilir.

 

Duruş Bozukluğu Sorunu

 

Bugün için uzmanlar duruş bozukluklarına “postür bozukluğu” adını veriyor. En büyük neden olarak da bilgisayar başında saatlerin geçirilmesini gösteriyorlar. Spor yapmayanların giderek güçsüzleşen kasları böylece daha da güçsüzleşiyor, taşınamayan vücut bir zaman sonra yine kamburlaşıyor. Oturduğunuz yer de uygun değilse durum daha ağrılı bir hal alabilir. Bu yüzden bilgisayar başında geçireceğiniz saatlerde hiç olmazsa kaliteli ofis mobilyaları arasından seçeceğiniz bir bilgisayar koltuğunuz mutlaka olsun.

Yorumlar (0)

Ekli Yorum bulunamadı ..

Yorum Yazın
İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu